04/10

Wyższa stawka opłaty mocowej w 2022 r. dla przedsiębiorców a nowy system ulg w opłacie mocowej

Zgodnie z Informacją Prezesa URE stawka opłaty mocowej dla większości przedsiębiorców wyniesie w 2022 r. aż 102,60 zł za 1 MWh, czyli będzie o ponad 30% wyższa niż stawka obowiązująca w tym roku (76,20 zł za 1 MWh).

Link do Informacji Prezesa URE w sprawie stawek opłaty mocowej na rok 2022 znajduje się TUTAJ

Biorąc pod uwagę znaczny wzrost obciążeń z tytułu opłaty mocowej od początku 2022 r., zachęcamy Państwa do skorzystania z naszego wsparcia przy optymalnym wdrożeniu nowego systemu ulg w opłacie mocowej.

W ramach naszego wsparcia dla odbiorców końcowych przy wdrożeniu stosowania nowego systemu ulg w opłacie mocowej oferujemy:

• ustalenie czy dany odbiorca końcowy będzie mógł od 2022 r. korzystać z systemu ulg w opłacie mocowej;
• określenie poziomu oszczędności, które dany odbiorca końcowy będzie mógł wygenerować dzięki wdrożeniu nowego systemu ulg w opłacie mocowej;
• weryfikację czy z perspektywy danego odbiorcy końcowego opłacalnym finansowo będzie wystąpienie z wnioskiem o połączenie kilku PPE w jeden dla celów naliczania opłaty mocowej.

Szerzej całe zagadnienie opisaliśmy pod poniższym linkiem:

http://cabajkotala.com/oplata-mocowa-nowy-system-ulg-dla-odbiorcow-koncowych-energii-elektrycznej/

Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółowym omówieniem zasad funkcjonowania nowego systemu ulg w opłacie mocowej z perspektywy Państwa przedsiębiorstw, zapraszamy do kontaktu.